Menu
Martina Strnádová fotka

Môj príbeh

V oblasti alternatívnej terapie pracujem už vyše 20 rokov. Od roku 2012 ako akreditovaný terapeut a od roku 2016 aj ako akreditovaný kouč vediem individuálne stretnutia.

Od roku 2014 spolupracujem s Občianskym združením Amazonky ( ženy po prekonaní rakoviny prsníka), kde organizujeme vzdelávanie zamerané na návrat ku každodennému životu po prekonaní ochorenia a od toho istého roku spolupracujem aj so svojimi kolegami z AHA tímu na organizovaní víkendových pobytov a online programov zameraných na osobný rast a sebauvedomenie.

Počas svojej praxe som sa okrem iného venovala aj prednáškam o emocionálnej inteligencii pre firemného zákazníka.

Aktuálne si všetky alternatívne smery dopĺňam štúdiom psychológie vo vzdelávacom programe akreditovanom pod Akademia Polonija - univerzita, Čestochova, Poľsko.

Mám tri deti a s priateľom a deťmi žijeme spolu v zmiešanej Česko-Slovenskej rodine.

Ako som sa stala terapeutkou?

Môj život bol vždy pestrý. Mám bohaté skúsenosti v oblasti podnikania, rodičovstva, partnerstva, zvládania stresu, strachu a úzkostí, náporov emócií a myšlienok aj iných „komplikácií“ , s ktorými sa každý človek môže stretnúť. Tak som si účinky všetkých metód, ktoré Vám ponúkam, najskôr vyskúšala na „vlastnej koži“.

Harmóniu a pohodu v živote sa snažím hľadať hádam od svojho útleho detstva. Vždy som bola zástancom „slabších“ a chápajúcou a podporujúcou pre „silnejších“. Hľadala som cestu k tomu ako priniesť do každej situácie aspoň štipku pozitivity až kým som pri tejto veľkej snahe, „urobiť“ svet lepším miestom, pár krát poriadne nenarazila a sama pri tom nevyhorela.

Vyskúšala som hádam všetko. Rôzne druhy terapií, klasickú aj alternatívnu medicínu, modlitbu aj pozitívne myslenie. ( Terapia Cesta, Radikálne odpustenie, vedomý koučing, meditácie, relaxácie a mnoho iného...) Každej z týchto metód som nesmierne vďačná, pretože ma vždy naučili na život pozerať aj z iného uhlu pohľadu než je ten môj „naučený“ a často prinášali potrebné uvoľnenie aspoň na krátke, niekedy i dlhšie obdobie, kedy som opäť mala pocit, že je všetko v poriadku...

Po čase som zistila, že komplikácie a zraňujúce životné témy, ktoré sa vždy po čase vo mne aj v mojich klientoch otvárajú, nemajú konca. Tak mi došlo, že mi niečo podstatné uniká...

A tak som sa na to začala pozerať trochu inými očami. Začala som si všímať, že každý z nás má vo svojej osobnosti prirodzené nastavenie, ktoré neustále ovplyvňuje ako svet vnímame. Najskôr som nadobudla dojem, že ich stačí zbadať a uzdraviť (tmavé farby „vymeniť“ za neutrálne alebo najlepšie svetlé) a život bude bezproblémový. Ale nakoniec to nebolo tak... Ako som už napísala vyššie, po čase aj tie techniky, o ktorých som si naisto myslela, že už sú tie pravé a zaberajú na všetko, prestávali fungovať... A to ma „nútilo“ pozerať sa pozornejšie.

Zameranie pozornosti na „problémy“ akéhokoľvek druhu je tak trochu antagonistická záležitosť. Určite ste o tom počuli, že čomu venujeme pozornosť to rastie... A kto by chcel aby jeho problémy rástli????...Lenže ako teda postupovať. Už dávno som pochopila, že zatvárať oči pred problémami, potláčať pocity alebo myšlienky obtáčajúce sa okolo nich, spôsobuje hromadenie napätia a to nám sem tam v živote narobí riadnu šarapatu. Napríklad vtedy, keď v nás povestná „posledná kvapka“ spôsobí výbuch emócii alebo keď naše zdravie začne štrajkovať kvôli nakumulovanému napätiu...

Takže čo platí? Venovať pozornosť či nevenovať pozornosť?!...

A tým sa začala moja ďalšia terapeutická etapa skúmajúca oblasť pozornosti. Preštudovala som veľké množstvo literatúry v oblasti bdelej prítomnosti a sebauvedomenia. Aktívne som cvičila metódu MBSR od Jona Kabáta Zinna, učila som sa venovať pozornosť prítomnému okamihu, poznávala princípy midfullnes a hľadala prijateľné formy meditácie, ktoré dokáže zvládnuť každý. Všetko, čo sa mi osvedčilo, sme aktívne skúšali i s klientami a postupne aj vďaka veľkej inšpirácií mnohých ľudí, ktorí bedelou pozornosťou doslova žijú ( Marcelka z hôr, Mooji, Eckhart Tolle, Pema Chodron, Thich Nhat Hanh, David Michie, Joe Foster, Adyashanty a mnohí iní...), sa začala formovať “ Terapia pozornosťou „ ako ucelený prístup k životu bez nutnosti tlaku na seba, či potláčania. Viac o „Terapii pozornosťou“ sa dozviete v sekcii “ Čo ponúkam“.

Odpoveď na všetky otázky vlastne vôbec nie je zložitá. Práve naopak, je taká jednoduchá, že nám popri navyknutom komplikovanom premýšľaní a prežívaní „dramatických“ okamihov často uniká...

Kontakt

Slovensko

Česká Republika